Logo

HOME

O festivalu

Co je Tulifest?

Tulifest vznikl v roce 2014 jako jedna z mnoha kulturních a zábavných akcí Sdružení TULIPAN s cílem zviditelnit začínající či amatérské interprety a pokusit se o společné sdílení handicapované a zdravé společnosti. Jedná se o hudební soutěž bez věkového a žánrového omezení, do které se mohou přihlásit zdraví nebo handicapovaní sólisté či kapely. Porota vždy vybere 10 finalistů, kteří se zúčastní samotné soutěže. Účinkující mohou vystoupit s vlastní tvorbou, ale i s cover verzemi jiných skupin. Poté, co všichni interpreti vystoupí, ohodnotí jejich výkony porota složená z profesionálních hudebníků či lidí z branže. Výherce soutěže má možnost natočit svůj singl v profesionálním nahrávacím studiu nebo  vystoupit na festivalu BENÁTSKÁ, který se koná každý rok v červenci v libereckém Vesci.
Součástí Tulifestu je i doprovodný program pro děti a dospělé – výtvarné workshopy a občerstvení. První ročník soutěže probíhal v prostorách bývalého Klubu Vlak na harcovských kolejích. Další ročníky již probíhají v novém libereckém klubu Bedna.
Hudební soutěž tohoto typu Liberecký kraj doposud postrádal, což byl hlavní impuls ke zrodu Tulifestu. Do budoucna se Tulifest může proměnit v soutěž i v jiných uměleckých kategoriích, jako je fotografie či výtvarné umění. Vstup na akci je zdarma, veškeré sponzorské dary či příspěvky připadnou sdružení na chod organizace.
Pro informace o aktuálním ročníku Tulifestu sledujte sekci Aktuality.
PŘIHLAS SE!
Emailtulifest@sdruzenitulipan.cz(+420) 778 061 477
Přihlašování má na starosti Květa Grosová. Termín přihlášek do 10. 6. 2016
ČÍM SE ZABÝVÁ SDRUŽENÍ TULIPAN?
Organizace se zabývá především provozem chráněné dílny, ve které pracuje přes 50 zaměstnanců s různým stupněm handicapu a zdravotním znevýhodněním. Chráněná dílna se zaměřuje na výrobu předmětů z keramiky, ručního papíru, dále na výrobu textilních a bytových doplňků, uměleckých nebo reklamních předmětů. Vedle chráněné dílny nabízí také služby, jako jsou úklidové a zahradnické práce, kompletování, vazby a tisk dokumentů aj. Předmětem organizace jsou také výchovné, vzdělávací a kulturní aktivity, mezi které můžeme zařadit jazykové kurzy pro veřejnost, Týden s TULIPANEM, TULIFEST aj. V současné době se stává atraktivní pro nezadané osoby seznamka (www.sdruzenitulipan.cz) a seznamovací večírky (nejen pro handicapované) pořádané samotným sdružením.
CO JE JEHO CÍLEM?
Organizace si klade za cíl začlenit handicapovanou populaci mezi zdravou, nabídnout jí pracovní možnosti, alternativy volnočasových aktivit a zejména psychickou podporu. Dále se snaží šířit osvětu, tj. informovat zdravou veřejnost o této problematice a poskytovat poradenství.
HOME O FESTIVALU MINULÉ ROČNÍKY AKTUALITY KONTAKT
Tulifest vznikl v roce 2014 jako jedna z mnoha kulturních a zábavných akcí Sdružení TULIPAN s cílem zviditelnit začínající či amatérské interprety a pokusit se o společné sdílení handicapované a zdravé společnosti. Jedná se o hudební soutěž bez věkového a žánrového omezení, do které se mohou přihlásit zdraví nebo handicapovaní sólisté či kapely.

© 2016 All Rights Reserved, Developed by 5Q